با چوب ام دی اف متری دوش حمام بسازید

 

تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) یک کامپوزیت چوبی مهندسی شده است که از باقی مانده چوب سخت یا چوب نرم تشکیل شده است.می تواند کاملا متراکم و محکم باشد و برش را با اره رومیزی تقریبا غیرممکن می کند.

MDF گاهی اوقات با تخته خرده چوب (همچنین به عنوان نئوپان شناخته می شود) اشتباه گرفته می شود، که از استحکام کمتری برخوردار است زیرا از تراشه های بزرگ چوب تشکیل شده است که با چسب و رزین به هم متصل شده اند. 

اگرچه تخته خرده چوب ام دی اف متری ارزان‌تر است، اما توصیه می‌کنیم از آن دوری کنید. فضای بین تراشه های چوب در تخته خرده چوب باعث می شود دوام کمتری داشته باشد و در معرض آسیب بیشتر باشد.

چوب ام دی اف متری

با این اوصاف، همه کامپوزیت های چوب مهندسی شده ارزان و بی کیفیت نیستند. ام دی اف از استحکام و چگالی خود در برخی کاربردها به خوبی استفاده می کند.به عنوان مثال، ممکن است آن را در کابینت های رسانه ای پیدا کنید، زیرا از گرمای ناشی از وسایل الکترونیکی تاب نمی خورد.

بیشتر قفسه‌های قفسه‌های کتاب از نوع ام‌دی‌اف هستند، زیرا می‌توانند وزن بیشتری را در خود نگه دارند و از تاب برداشتن آن جلوگیری می‌کنند و در نهایت، اکثر کمدها دارای MDF در قسمت جانبی هستند تا به کاهش هزینه و وزن کمک کنند و ثبات را در طول زمان تضمین کنند.

به همان اندازه که متراکم است، ام دی اف به طور قابل توجهی سنگین تر از مبلمان چوبی است – چیزی که در صورت خرید یک کالای بزرگتر باید به خاطر داشته باشید.

چوب مهندسی شده (پلای وود) از لایه های چوبی تشکیل شده است که در قسمت های متناوب به هم چسبیده اند.

تخته سه لا می تواند در دو نسخه سخت و نرم موجود باشد که بر دوام آن تأثیر می گذارد. علاوه بر این، تخته سه لا می‌تواند در تعداد لایه‌های مختلف، معمولاً به طور متوسط ​​بین 3 تا 9 باشد.

تخته سه لا با بهترین کیفیت از لایه های چوب سخت خشک شده در کوره تهیه می شود که باعث می شود شکل خود را حفظ کرده و از تاب برداشتن آن جلوگیری کند.مزیت تخته سه لا این است که می توان آن را برای استفاده های خاص مانند پایه صندلی بدون استرس شکل داد و منحنی کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.