روغن زیتون بکر ایرانی باعث سفید شدن پوست دست می شود

در حالی که هیچ غذایی معجزه ای برای پیشگیری از سرطان نیست، مصرف روغن زیتون می تواند یکی از دلایلی باشد که میزان سرطان در کشورهای مدیترانه ای کمتر است.

نتایج یک مطالعه اخیر در سال 2020 نشان می دهد که روغن زیتون بکر ایرانی باعث ایجاد تغییراتی در باکتری های روده می شود که با پیشگیری از سرطان روده بزرگ مرتبط است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که زنانی که بیشترین روغن زیتون می خورند، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و سینه هستند.

روغن زیتون بکر ایرانی

چندین ترکیب روغن زیتون دارای خواص ضد سرطانی هستند، از جمله اسید اولئیک، هیدروکسی تیروزول، اولئوکانتال، فیتواسترول ها و اسکوالن.

استرس اکسیداتیو در پیشرفت بیماری های عصبی از جمله بیماری آلزایمر نقش دارد. با این حال، پلی فنول های موجود در روغن زیتون فوق بکر به ویژه اولئوکانتال به عنوان آنتی اکسیدان های قوی عمل می کنند که می توانند این اثر را خنثی کنند.

یک مطالعه حیوانی در سال 2019 نشان داد که روغن زیتون غنی از اولئوکانتال به بازگرداندن عملکرد سد خونی-مغزی سالم کمک می کند و التهاب عصبی را به روش هایی کاهش می دهد که ممکن است پیشرفت آلزایمر را کاهش دهد.

مواد مغذی مناسب برای مغز روغن زیتون نیز ممکن است به بهبود خلق و خوی شما کمک کند. مطالعات جالب در سال های 2010، 2017 و 2019 نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای در واقع می تواند به درمان افسردگی کمک کند!

در یکی از مطالعات، 30 درصد از شرکت کنندگان پس از 12 هفته رژیم غذایی مدیترانه ای با روغن زیتون، افسردگی متوسط ​​تا شدید خود را بهبود می بخشند.

تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که چربی‌های ارزشمند موجود در روغن زیتون با ارتقای عملکرد صحیح اعصاب و افزایش سطح سروتونین انتقال‌دهنده عصبی تقویت‌کننده خلق و خو، از سیستم عصبی مرکزی حمایت می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.