روغن مایع سویا 16 کیلویی برای درمان هاری تجویز شد

اگر بخواهید نگاهی به تاریخچه سویا از گذشته تا امروز بیندازید. سویا برای اولین بار در دشت های شرق آسیا کشف شد، 5 هزار سال پیش منبع غذایی مهمی برای مردم ساکن در آن منطقه بود.

زادگاه گیاه سویا به چین و منچوری معروف است. بین قرن 11 و 17 در شرق چین کشت می شد.

 در آن زمان نام‌های مختلفی به سویا نسبت داده می‌شد.  علف خدا، گیاه مقدس، گیاه شگفت‌انگیز، طلای پرورشی، گوهر زرد و گوشت بدون استخوان.

محبوبیت گیاه سویا و روغن مایع سویا 16 کیلویی پس از چین به ژاپن، ویتنام، فیلیپین، تایلند، مالزی، نپال و هند گسترش یافت. گیاه سویا که بعداً به اروپا و آمریکا آمد، در اروپا با کیفیت مورد انتظار تولید نشد.

روغن مایع سویا

تولید آن در آمریکا در سال 1804 آغاز شد و حتی از سال 1919 به ایالات متحده گسترش یافت. سویا که برای اولین بار در 8 ایالت کشت شد، به زودی در 26 ایالت مورد تقاضا قرار گرفت.

به لطف کشورهای توسعه یافته ای که با سویا ملاقات کردند، زمینه های استفاده از گیاه سویا گسترش یافت، صنعت تأسیس شد و به یک غذای شناخته شده در سراسر جهان تبدیل شد.

با نگاهی به داده های امروزی، کشاورزی سویا بیشتر در جهان در آمریکا انجام می شود. به گفته منابع، بیشترین سهم از تولید سویا که به سطح 170 تا 180 میلیون تن رسیده است، آمریکا با 50 درصد است.

سایر کشورهایی که از ایالات متحده آمریکا در تولید سویا پیروی می کنند عبارتند از آنجایی که به طور خلاصه به تاریخچه سویا نگاه کردیم، اکنون به روغن گیاه سویا می رسیم. 

اگرچه روغن سویا که از یک گیاه همه کاره به دست می آید در کشور ما زیاد شنیده می شود، اما خانه هایی که از آن استفاده می کنند بسیار اندک هستند. از آنجایی که این روغن منشا گیاهی دارد، توجه پزشکان را به خود جلب می کند زیرا حاوی کلسترول نیست.

یکی از فرآورده های گیاهی مهمی است که تمام دنیا را تغذیه می کند. اغلب در صنایع غذایی ترجیح داده می شود زیرا حاوی پروتئین بالایی است. 100 گرم روغن سویا 895 کالری دارد.

به دلیل استفاده گسترده از آن، برای عمر طولانی تصفیه شده است. روغن سویای تصفیه نشده از نظر سلامتی موثرتر خواهد بود. حالا بیایید به فواید روغن سویا برسیم که برای سلامتی ما مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.